Ders Adı
Ders Kodu
Dersin Türü
Ders Biriminin Seviyesi Lisans
Yıl
Dönem
AKTS
Dersi Veren(ler)
Dersin Yardımcıları
Dersin Öğrenme Çıktıları
Ders İşleme Biçimi Yüz yüze
Önkoşul Dersleri -
Dersin İçeriği
Dersin Verildiği Diller
Dersin Hedefleri
Dersin Amacı
WorkPlacement
Hafta Konular  
1 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
2 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
3 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
4 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
5 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
6 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
7 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
8 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
9 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
10 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
11 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
12 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
13 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
14 Siyasal parti nedir? Siyasal partilerin kökeni, Siyasal partilerin işlemleri, Siyasal partilerin türleri ve Siyasal parti sistemleri, Siyasal partilerin temel öğeleri. Türkiye'de siyasal partilerin ortaya çıkışı, Türk siyasal partilerinin yapıları ve sorunları.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
No Bölüm Öğrenme Çıktısı Katkı Düzeyi
Yarıyıl İçi Çalışmaları Sayısı Katkı Payı
Ara Sınav 1 50
Kısa Sınav 0 0
Ödev 1 50
Devam 0 0
Uygulama 0 0
Labaratuvar 0 0
Proje 0 0
Atölye 0 0
Seminer 0 0
Arazi Çalışması 0 0
TOPLAM 100
Yıliçinin Başarıya Oranı 50
Finalin Başarıya Oranı 50
TOPLAM 100
AKTS kredilerinin belirlenmesinde öğrenci işyükü anketlerinden faydalanılmaktadır.
Etkinlik Sayısı Süresi Toplam
Ders Süresi (Sınav Haftaları Hariç) 14 3 42
Sınıf Dışı Ders Çalışma Süresi 14 3 42
Ödevler 1 25 25
Sunum 0 0 0
Proje 0 0 0
Laboratuar Çalışması 0 0 0
Arazi ya da Alan Çalışması 0 0 0
Ara Sınavlar 1 30 30
Yarıyıl Sonu Sınavı 1 30 30
İşyükü Saati (30) 30
Toplam İşyükü / Saat 169    
Dersin Akts Kredisi 6    
Ders Notu Seçilmiş konulara yönelik yerli ve yabancı kaynaklardan belirlenecektir.
Diğer Kaynaklar Seçilmiş konulara yönelik yerli ve yabancı kaynaklardan belirlenecektir.
Materyal
Dökümanlar Seçilmiş konulara yönelik yerli ve yabancı kaynaklardan belirlenecektir.
Ödevler Ödevler daha sonra belirlenecektir.
Sınavlar Ara Sınav Final Sınavı
Materyal Diğer Bulunmamaktadır.
Planlanmış Öğrenme Faaliyetleri ve Öğretim Yöntemleri
Konferanslar, Uygulamalı Dersler, Sunumlar, Seminerler, Projeler, Laboratuar Uygulamaları(gerekirse)