Ders Adı
Ders Kodu
Dersin Türü
Ders Biriminin Seviyesi Lisans
Yıl
Dönem
AKTS
Dersi Veren(ler)
Dersin Yardımcıları
Dersin Öğrenme Çıktıları
Ders İşleme Biçimi Yüz yüze
Önkoşul Dersleri -
Dersin İçeriği
Dersin Verildiği Diller
Dersin Hedefleri
Dersin Amacı
WorkPlacement
Hafta Konular  
1 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
2 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
3 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
4 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
5 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
6 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
7 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
8 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
9 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
10 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
11 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
12 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
13 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
14 Değer kavramının birey ve toplum hayatında irdelenmesi, toplumsal değişim sürecinde toplumsal değerlere bakış, değer hafiflemesi, değerlerde marjinalleşme, değer kaybı. Sosyal kimlik oluşumuna etki eden faktörler. Benlik, kişilik ve kimlik arasındaki temel farklar. Toplumsal değerler, normlar ve bunlar arasındaki ilişki ve etkileşimlerin sosyal kişilik üzerindeki etkisi. İnsanın varlık şartı olarak değerlendirme etkinliği. Değer ile değerlerin farkı ve ilgisi; Genellikle değerler, insanın değerleri, kişinin değerleri, toplumsal değerler; İlkelerin değer ve değerlerle ilgisi, İlkelerin amacı.
  Ön Hazırlık: İlgili Kaynakların İncelenmesi
No Bölüm Öğrenme Çıktısı Katkı Düzeyi
Yarıyıl İçi Çalışmaları Sayısı Katkı Payı
Ara Sınav 1 50
Kısa Sınav 0 0
Ödev 1 50
Devam 0 0
Uygulama 0 0
Labaratuvar 0 0
Proje 0 0
Atölye 0 0
Seminer 0 0
Arazi Çalışması 0 0
TOPLAM 100
Yıliçinin Başarıya Oranı 50
Finalin Başarıya Oranı 50
TOPLAM 100
AKTS kredilerinin belirlenmesinde öğrenci işyükü anketlerinden faydalanılmaktadır.
Etkinlik Sayısı Süresi Toplam
Ders Süresi (Sınav Haftaları Hariç) 14 3 42
Sınıf Dışı Ders Çalışma Süresi 14 3 42
Ödevler 1 25 25
Sunum 0 0 0
Proje 0 0 0
Laboratuar Çalışması 0 0 0
Arazi ya da Alan Çalışması 0 0 0
Ara Sınavlar 1 30 30
Yarıyıl Sonu Sınavı 1 30 30
İşyükü Saati (30) 30
Toplam İşyükü / Saat 169    
Dersin Akts Kredisi 6    
Ders Notu Seçilmiş konulara yönelik yerli ve yabancı kaynaklardan belirlenecektir.
Diğer Kaynaklar Seçilmiş konulara yönelik yerli ve yabancı kaynaklardan belirlenecektir.
Materyal
Dökümanlar Seçilmiş Konulara yönelik yerli ve yabancı kaynaklardan belirlenecektir.
Ödevler Daha sonra belirlenecektir.
Sınavlar Ara Sınav Final Sınavı
Materyal Diğer Bulunmamaktadır.
Planlanmış Öğrenme Faaliyetleri ve Öğretim Yöntemleri
Konferanslar, Uygulamalı Dersler, Sunumlar, Seminerler, Projeler, Laboratuar Uygulamaları(gerekirse)