Birim Detayı
Birim Adı : Mühendislik Fakültesi
Adres : Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Batı Yerleşkesi ISPARTA TÜRKİYE
Tel : +90 246 211 1269
Fax : +90 246 237
Elektronik Posta : muhendislik@sdu.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Bulunamadı
Genel Bilgi : Isparta Mühendislik-Mimarlık Fakültesi 1418 sayılı kanuna göre 21 Şubat 1976 tarihinde "Isparta Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi ? adıyla kurulmuş, 1976-1977 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı?na ait Gülkent Ortaokulu binasında İnşaat ve
Dekan : Prof. Dr. Serdal TERZİ
Fakülte Sekreteri : - SADİ DURMAZ
Kabul Koşulları : Her yıl merkezi olarak gerçekleştirilen ÖSS sınavından sayısal-2 puan türünde ilgili bölüm için yeterli puanı almış olmak.
Edinilen Ünvan : Dört yıllık eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, ilgili bölümden lisans mezunu ünvanı ile ayrılırlar.
Kayıt Prosedürü : Merkezi sınavda kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler ilan edilen tarihlerde üniversiteye gelerek kayıt yaptırırlar.
Mezuniyet Koşulları : İlgili bölümce belirlenmiş olan 130+-10 kredilik ders yükünü tamamlamak ve öngörülen staj çalışmasını yapmış olmak.
AKTS Yapılandırması : AKTS yapılandırması, dönemlik 30 AKTS ve 8 yarıyılda toplam 240 AKTS kredisine eşdeğer iş yükü şeklindedir
Akademik Danışmanlık : Öğrencilere eğitimleri boyunca 1. sınıfta ataması yapılan bir öğretim üyesi 4 yıl boyunca danışmanlık yapar.