Birim Detayı
Birim Adı : Diş Hekimliği Fakültesi
Adres : Süleyman Demirel Üniversitesi, Dişhekimliği Fakültesi, 32060 Doğu Kampüs/ISPARTA
Tel : +90 246 211 88 59
Fax : +90 246 237 06 07
Elektronik Posta : dishek@sdu.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Dr. Öğretim Üyesi Neslihan Ebru ŞENIŞIK
Genel Bilgi : SDÜ Diş Hekimliği fakültesi 1995 yılında YÖK Yürütme Kurulu'nun 24.02.1995 tarihli kararı ile kurulmuştur. Fakültemiz Klinik Diş Hekimliği Bilimleri ve Temel Bilimler olmak üzere iki bölüm ve Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Diş Hastalıkları ve Tedavisi, Endodonti, Oral Diagnoz ve Radyoloji, Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji ve Protetik Diş Tedavisi olmak üzere sekiz anabilim dalından oluşmaktadır. Fakültemizin eğitim kadrosunda 13 profesör, 9 doçent, 16 doktor öğretim üyesi ve 84 araştırma görevlisi yer almaktadır. Beş yıllık yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler "diş hekimi" olarak mezun olurlar. Diş hekimliğindeki lisans üstü eğitim Sağlık Bilimleri Enstitüsü aracılığıyla yürütmektedir. Fakültemiz öğretim ve araştırma etkinliklerinin yanı sıra, topluma yönelik hizmetler de sunmakta ve her anabilim dalına ait kliniklerde Isparta ve çevre il ve ilçelerden fakültemize başvuran hastalar tedavi edilmektedir.
Dekan : Prof. Dr. Timuçin BAYKUL
Fakülte Sekreteri : - GÜL EMİNE ŞENER
Kabul Koşulları : Lise Diploması, ÖSS yerleştirme belgesi
Edinilen Ünvan : Dişhekimligi Yüksek Lisans Diplomasi ve Dişhekimi ünvanı verilir. Ayrıca I. ve II. Sınıftaki tüm derslerini başaran öğrencilere istekleri doğrultusunda Önlisans Diploması verilir.
Kayıt Prosedürü : Sınavı gecen ögrenciler OSYM tarafından organize edilen sürelerde kayıt yaptırabilmektedirler.
Mezuniyet Koşulları : Tüm zorunlu derslerden başarılı olmak gerekir. Ayrıca beş yıllık program sonunda alınması gereken toplam ulusal kredi 175±15 ve AKTS kredisi 300 olmalıdır.
AKTS Yapılandırması : AKTS yapılandırması senelik 60 AKTS ve 5 yılda toplam 300 AKTS kredisine eşdeğer işyükü şeklindedir.
Akademik Danışmanlık : Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim Koordinatörlüğünde görevli Sınıf Koordinatörleri ilgili sınıfın akademik danışmanlığını yapmaktadır.