Birim Detayı
Birim Adı : Sağlık Bilimleri Fakültesi
Adres : Süleyman Demirel Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı, Doğu Kampusu, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası, 32260-Isparta
Tel : +90 246 211 3267 +90 246 211 3267
Fax : +90 246 237 16 10
Elektronik Posta : saglikbilimlerif@sdu.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Doç. ESİN ÇETİNKAYA USLUSOY
Genel Bilgi : Sağlık Bilimleri Fakültesi çeşitli aşamalardan sonra bu ismi almıştır. 1992 yılında Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. Ebelik programı bu yıl içinde açıldı.1994 Yılında Hemşirelik Programı açıldı. 1996 yılında, Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kapatılmış ve Isparta Sağlık Yüksekokulu kurulmuştur. Ve 4 yıllık eğitim veren lisan eğitimine geçmiştir. 2002 Yılında FTR Bölümü ve 2005 yılında spor bilimleri bölümü açılmıştır. 2009 yılında Isparta Sağlık Yüksekokulu kapatılmış ve Sağlık Bilimleri Fakültesi açılmıştır.Fakültede 4 bölüm Vardır. Bu bölümler Hemşirelik, Ebelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Spor Bilimleridir
Dekan : Prof. Dr. Ferdi BAŞKURT
Fakülte Sekreteri : - HATİCE ŞENGÜDEN
Kabul Koşulları : Fakültemiz 2009 yılından itibaren LYS MF3 sınavında başarılı olan ve merkezi sistemle yerleşen öğrencileri kabul eder. Ebelik Bölümüne kız adaylar başvurabilirler.
Edinilen Ünvan : Fakültemizden Mezun olan öğrenciler: Ebelikten mezun öğrenciler Ebe; Hemşirelikten mezun öğrenciler Hemşire Fizyoterapi ve Rehabilitasyondan mezun öğrenciler Fizyoterapist ünvanını alır.
Kayıt Prosedürü : LYS MF3 Sayısal sınavını başaran ve bölümü tercih eden TC vatandaşı ile yabancı uyruklu öğrencilerden ilgili sınavla bölümleri tercih edenler kayıt yaptırabilir.
Mezuniyet Koşulları : Herbir bölümde açılmış olan tüm ders ve uygulamalardan başarılı olmak
AKTS Yapılandırması : ESin ÇETİNKAYA USLUSOY: SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KOORDİNATÖRÜ Banu ASLAN YILMAZ:EBELİK BÖLÜMÜ KOORDİNATÖRÜ Şerife TUTAR GÜVEN: HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ KOORDİNATÖRÜ Tuğba PARPUCU İNCE: FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON BÖLÜMÜ KOORDİNATÖRÜ Aliye KUYUMCU: BESLENME VE DİYETETİK BÖLÜMÜ KOORDİNATÖRÜ İş yükü: AKTS yapılandırması dönemlik 30 AKTS ve 8 yarıyılda toplam 240 AKTS kredisine eşdeğer işyükü şeklindedir.
Akademik Danışmanlık : Her bir bölüm içerisinde her sınıfın danışman öğretim elemanları belirlenmiştir. Her öğrencinin danışmanı vardır.