Birim Detayı
Birim Adı : Eğitim Fakültesi
Adres : Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Doğu Kampüsü, 32260 Isparta
Tel : +90 246 211 3881
Fax : +90 246 211 4505
Elektronik Posta : egitimf@sdu.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Bulunamadı
Genel Bilgi : Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi 29 Ocak 2010 tarihinde kurulmuştur. Eğitim Fakültesi bünyesinde Yabancı Diller Eğitimi, Güzel Sanatlar Eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ve Eğitim Bilimleri bölümleri açık olup, diğer bölümlerin açılış çalışmaları devam etmektedir. Eğitim Fakültesi?nin genel amacı; bu Fakülteden mezun olacak öğrencileri öğrenim gördükleri özel alanda genel ve özel bilgi, yöntem, teknik ve becerilerle donanmış, yeni yüzyılın bilimsel ve teknolojik gelişmesi ile uyumlu öğretmen yeterliklerine sahip bireyler olarak yetiştirmektir. Üstün öğretmenlik bilgi ve becerileriyle donanmış olan mezunlarımız, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde veya özel öğretim kurumlarında gerek idari, gerekse öğretmenlik görevlerine atanabilmektedir.
Dekan : Prof. Dr. Nihat AYYILDIZ
Fakülte Sekreteri : - HÜSEYİN ÖZER
Kabul Koşulları : Bir Lise diplomasına ve ÖSYM tarafından yapılan merkezi üniversite giriş sınavının (ÖSS) ilgili bölümünden yeterli puana sahip olmak.
Edinilen Ünvan : İlgili Programda Lisans Mezunu
Kayıt Prosedürü : Kabul edilen ögrenciler ilan edilen tarihlerde üniversitenin öğrenci işleri bürosuna kayıt yaptırabilirler.
Mezuniyet Koşulları : İlgili programa ait ders yükünü ve öğretmenlik stajını başarıyla tamamlamak.
AKTS Yapılandırması : Her dönem 30 AKTS olmak üzere toplam 240 AKTS.
Akademik Danışmanlık : Öğrenimi boyunca her öğrencinin en az bir akademik danışmanı vardır.