Birim Detayı
Birim Adı : Senirkent Meslek Yüksekokulu
Adres : Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Senirkent Meslek Yüksekokulu 32600 Senirkent/Isparta-Türkiye
Tel : +90 246 511 27 39
Fax : +90 246 511 27 44
Elektronik Posta : senirkent@sdu.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Prof. Dr. Metin DAVRAZ
Genel Bilgi : Senirkent Meslek Yüksekokulu ?nun kurulması SDÜ Senatosunun 24.03.1994 ve 26/3 Sayılı yazısı ile Yükseköğretim Kuruluna teklif edilmiştir. Yüksek Öğretim Yürütme Kurulu 21.07.1994 tarihli toplantısında Senirkent Meslek Yüksekokulu?nun 2547 Sayılı Kanunun 2080 sayılı kanunla değişik 7/d-2 ve 7/4 maddeleri uyarınca açılmasına karar vermiştir. 08.09.1994 tarihli toplantısında da aynı kurul öğrenci alınmasına karar vermiş ve Milli Eğitim Bakanlığının Üniversitemize geçici olarak vermiş olduğu Turan İlköğretim Okulu?na ait taş binadaMeslek Yüksekokulumuz 1994-1995 Eğitim-Öğretim Döneminde 31 Ekim 1994 tarihinden itibaren 3 programda 87 öğrenci ile öğretime başlamıştır ve 14 yıldır ülkemizin bilimine, sanayi ve teknolojisine başarıyla hizmet sunmaktadır. Ülkemizin her bölgesinden gelen öğrencilerimize teorik ve pratik anlamda bilgi ve beceri kazandırarak başarılı birer ?tekniker? ya da "ara elaman" olarak yetişmelerini sağlamaktadır. Mezun olan arkadaşlarımız hem çalışmakta oldukları kurumlarında ve hem de kendi özel çalışma alanlarındaki başarıları bunun canlı kanıtları olmaktadır. Okulumuzun, şu anda Teknik Programlarında: * İklimlendirme Soğutma I.Öğretim * İnşaat I. Öğretim * Makine Resim Konstrüksiyon I.Öğretim * Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama I. ve II. Öğretim * Elektrik I. Öğretim * Makine I.Öğretim * Optisyenlik I.Öğretim * Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık I.Öğretim İktisadi ve Teknik Programlarında: * Pazarlama *
Dekan : Prof. Dr. Levent BAŞAYİĞİT
Fakülte Sekreteri : - ŞEMİ AYTEKİN
Kabul Koşulları : Bölüme kayıt yaptırmak isteyen öğrenci, üniversitenin akademik ve yasal mevzuatı çerçevesinde ÖSYM tarafından belirlenen süreçleri tamamlamak / sınavları başarmış olmak zorundadır. Yurtiçi veya dışında eşdeğer programda öğrenimine başlamış bir öğrenci yatay geçiş için başvuru yapabilir. Öğrencilerin kabulü dönem başlamadan, her bir öğrencinin şartları ve başvuru yaptığı derece dikkate alınarak incelenir ve özel olarak değerlendirilir. Üniversite tarafından onaylanmış ve bir anlaşma ile sınırları belirlenmiş öğrenci değişim programları kapsamında yurtdışından gelen öğrenciler bölümde İngilizce olarak verilen dersleri alabilirler. Öğrenci Türkçe dil bilgisi yeterliliğine sahipse Ders Planı`nda belirtilen herhangi bir Türkçe derse kayıt yaptırabilir.
Edinilen Ünvan : Tekniker, Önlisans Mezunu
Kayıt Prosedürü : Merkezi sınavda kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler ilan edilen tarihlerde üniversiteye gelerek kayıt yaptırırlar.
Mezuniyet Koşulları : Yasal süre içinde mezuniyet için gerekli tüm dersleri almak ve bu derslerden başarılı olmak koşulu ile devam etmekte olduğu programı en az 2.00 Genel Not Ortalaması (GNO) ile tamamlamak.
AKTS Yapılandırması : AKTS yapılandırması dönemlik 30 AKTS ve 4 yarıyılda toplam 120 AKTS kredisine eşdeğer işyükü şeklindedir.
Akademik Danışmanlık : Öğrencilere eğitimleri boyunca 1. sınıfta ataması yapılan bir öğretim üyesi 2 yıl boyunca danışmanlık yapar.