Birim Detayı
Birim Adı : Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Adres : SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ATAYALVAÇ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Zafer Mah. Kılıçarslan Cad. No: 5/C Yalvaç/ISPARTA
Tel : 0 (246) 441 43 34
Fax :
Elektronik Posta : atayalvacshmyo@sdu.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Dr. Öğretim Üyesi Özgür Kıvılcım KILINÇ
Genel Bilgi : Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nun 15.01.2016 tarihli genel kurul toplantısında alınan kararla kurulmuştur. Okul binası, Yalvaçlı hayırsever Dr. Gevher Türkan Berkant Atayalvaç tarafından yaptırılarak Süleyman Demirel Üniversitesi’ne hibe edilmiştir. Yüksekokulumuzda YÖK’ün 06.10.2016 tarihli kararıyla üç bölüm altında toplam 5 program açılmıştır. Bu bölüm ve programlar şunlardır: - TIBBİ HİZMETLER ve TEKNİKLER BÖLÜMÜ - İlk ve Acil Yardım Programı - Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı - Diyaliz Programı - TERAPİ ve REHABİLİTASYON BÖLÜMÜ - Fizyoterapi Programı - DİŞÇİLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ - Ağız ve Diş Sağlığı Programı Yüksekokulumuzun öğretim elemanı kadro oluşturma çalışmaları tamamlanmış olup, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında İlk ve Acil Yardım Programı ile Fizyoterapi Programı’na, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı'na öğrenci alımı gerçekleştirilmiştir.
Dekan : Dr. Öğretim Üyesi MUSTAFA ER
Fakülte Sekreteri : - HASAN HÜSEYİN SERT
Kabul Koşulları : Lise Diploması Merkezi olarak yapılan üniversite yerleştirme sınavı ile yerleştirme
Edinilen Ünvan : İlk ve Acil Yardım Programı : İlk ve Acil Yardım Teknikeri Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı : Tıbbı Laboratuvar Teknikeri Fizyoterapi Programı : Fizyoterapi Teknikeri
Kayıt Prosedürü : Üniversitelerin genel kayıt prosedürüne tabidir.
Mezuniyet Koşulları : “MADDE 30 – (1) Bir öğrencinin izlemekte olduğu programdan mezun olabilmesi için, 27 nci maddede belirtilen kanuni süre içinde mezuniyet için gerekli tüm dersleri almak ve bu derslerden başarılı olmak koşulu ile devam etmekte olduğu programı en az 2.00 GNO ile tamamlaması zorunludur. GNO aynı zamanda mezuniyet not ortalamasıdır.
AKTS Yapılandırması : AKTS yapılandırması dönemlik 30 AKTS ve 4 yarıyılda toplam 120 AKTS kredisine eşdeğer işyükü şeklindedir.
Akademik Danışmanlık : Öğrencilere eğitimleri boyunca 1. sınıfta ataması yapılan bir öğretim elemanı 2 yıl boyunca danışmanlık yapar.